Czas Dostawy

 

Czas dostawy towaru zależny jest od sposobu dostawy. Za czas dostawy uważamy czas od momentu nadania przesyłki przez nasz sklep do momentu odbioru przesyłki przez adresata. Czas dostawy nie jest równoznaczny z czasem realizacji zamówienia!

 

W przypadku zamówień z formą płatności przelew bankowy i PayU, są przekazywane firmom logistycznym tj. UPS, Poczta Polska, InPost  najpóźniej w kolejnym dniu po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym. Realizacja zamówień z płatnością przy odbiorze przesyłki, są przekazywane do Poczty Polskiej w dniu potwierdzenia zamówienia , jeżeli potwierdzenie nastąpiło do godz. 15.00, w kolejnym dniu po potwierdzeniu zamówienia w przypadku realizacji dostawy firmą UPS lub Pocztą Polską - jeżeli potwierdzenie nastąpiło po godz. 15.00.  

 


 

 

Dostawa firmą kurierską

W przypadku 90% nadawanych przesyłek czas dostawy to 1 dzień roboczy. Czyli na drugi dzień roboczy po dniu w którym nadaliśmy przesyłkę należy spodziewać się przyjazdu kuriera - dotyczy usługi UPS Standard.

 

W przypadku usługi DHL standard przesyłka ma gwarancję dostawy w następnym dniu roboczym.

Niestety te 10% to przypadki kiedy firma kurierska nie wywiąże się należycie ze swoich obowiązków na skutek różnych przyczyn np. awaria samochodu dostawczego, potężne korki na drogach, ciężkie warunki atmosferyczne, wypadki, niedopatrzenia i błędy ludzkie a także brak obecności adresata pod adresem dostawy.

Dlatego warto sprawdzać stan realizacji dostawy na stronie internetowej firmy kurierskiej. Podając uzyskany od nas numer przesyłki możecie Państwo uzyskać więcej informacji o przesyłce. Przesyłki można także śledzić na stronach internetowych firm kurierskich. Dodatkowych informacji udzieli dyspozytor w firmie kurierskiej z która warto kontaktować się telefonicznie.


 

 

Dostawa Pocztą Polską

W przypadku przesyłek pocztowych termin dostawy do wskazanego odbiorcy jest realizowany do 2 dni roboczych + dzień nadania. Wszystkie przesyłki są realizowane w usłudze Pocztex kurier 48". Potwierdzenie nadania przesyłki jest każdorazowo przekazywane na podany w zamówieniu adres email zamawiającego, wraz z numerem przesyłki oraz adresem strony internetowej służącej do monitorowania - śledzenia paczki.

Dzień nadania to dzień przekazania przesyłki do Urzędu Pocztowego.


 

 

 

Dostawa Paczkomaty InPost

W przypadku przesyłek paczkomatami termin dostawy do wskazanego odbiorcy jest realizowany zwykle  w ciągu 24 godzin od dnia nadania. Wszystkie przesyłki są realizowane w usłudze 24/7 tzn że odbiór przesyłki może się odbyć o dowolnej godzinie - przez całą dobę. Potwierdzenie nadania przesyłki jest każdorazowo przekazywane na podany w zamówieniu adres email zamawiającego, wraz z numerem przesyłki oraz adresem strony internetowej służącej do monitorowania - śledzenia paczki. Następne komunikaty  o statusie przesyłki będą wysyłane przez firmę InPost poczta elektroniczną, natomiast ostatni z kodem odbioru zostanie przesłany również na telefon. W paczkomacie przesyłka będzie oczekiwać 72 godziny , po tym czasie zostanie przekazana do najbliższego oddziału Inpost i tam będzie do pobrania przez kolejne 11 dni.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl