Wybór dostawy - informacja

Szanowny Kliencie poniżej w sposób najbardziej zwięzły chcemy przekazać najistotniejsze informacje pozwalające w optymalny sposób dobrać formę dostawy.

 


 

 

1. Wybór operatora dostawy - Kurier - Poczta Polska - Paczkomat.

Wybór najbardziej odpowiedniego operatora usług doręczeniowych nie powinien być związany tylko z kosztem jaki trzeba ponieść za tą usługę.

Oprócz ceny ważna także jest wygoda , elastyczność i dostosowanie usługi do indywidualnych  potrzeb.

 

Przed podjęciem decyzji należy rozważyć wszystkie za i przeciw:

 

Kurier -  zalety.

niezaprzeczalna zaleta przesyłki kurierskiej to szybkość dostawy.

Przesyłki kurierskie są z reguły realizowane w ciągu 1 dnia roboczego nie licząc dnia nadania. 

 

Przesyłka jest dostarczana w systemie "od drzwi do drzwi" do końca dnia , który podany został jako planowany dzień dostawy.

Formalnie ta forma przesyłki nie ma określonej gwarancji daty dostawy, np w trudnych sytuacjach pogodowych lub ze względu na bardzo duże ilości przesyłek ( okres przedświąteczny) kurier w pierwszej kolejności dostarcza przesyłki Express a na koniec przesyłki Standard. Może się więc zdarzyć że dostawa przesyłki Standard będzie przesunięta na kolejny dzień (  w roku 2011 odnotowaliśmy tylko kilka takich przypadków). 

 

 

Kurier - wady.

Niestety pewną wadą jest to że kurier nie określa konkretnej godziny dostawy , przekazanie paczki następuje w określonym przedziale czasowym - najczęściej kilkugodzinnym.

Dlatego przy zamawianiu przesyłki kurierskiej należy pamiętać, że na podanym adresie dostawy powinien być zawsze ktoś , kto może odebrać przesyłkę ( defacto powinien być ciągle dostępny).

Najlepiej więc zamawiać przesyłkę kurierską do swojego miejsca pracy lub na adres gdzie stale przebywa ktoś , kto może odebrać przesyłkę.

Najgorszym wyborem jest wybór przesyłki kurierskiej na adres zamieszkania jeżeli w godzinach 9.00 - 16.00 nikt tam nie przebywa.

 

Oczywiście kurier po nieudanym doręczeniu podejmuje jeszcze dwie próby dostarczenia przesyłki , które odbywają się w kolejnych dniach.

Jeżeli jednak w kolejnych dniach nie możliwości przekazania przesyłki to paczka zostaje przekazana do magazynu Operatora i można ją odebrać jedynie we własnym zakresie,a to jest najczęściej mało wygodne ze względu na odległość do takiego magazynu i ograniczenia czasowe.

 

Poczta Polska - zalety.

Relatywnie niskie koszty dostaw, choć w ostatnim czasie różnice między przesyłkami kurierski a pocztowymi nie są już tak znaczne - na korzyść przesyłek kurierskich.

Gwarantowany czas dostawy 2 dni robocze + 1 dzień nadania, z naszego doświadczenia wynika że przesyłki dostarczane są w ciągu 48 godzin od nadania.

Dostawa pod wskazany adres lub odbiór w placówce poczty zlokalizowanej w miejscu podanego adresu.

 

Nasz sklep ma podpisaną umowę z Pocztą Polską z gwarantowanym terminem dostawy.

Przesyłka jest dostarczana przez kuriera pocztowego lub listonoszka obsługującego dany adres.

Palcówka poczty wysyła informację o planowanym doręczeniu przez sms na podany w zamówieniu nr telefonu komórkowego (uwaga: sms nie jest wysyłany na numery stacjonarne).

 

Przykładowa treść sms-a :

Preawizacja:

" Przesylka nr 00159007738001511468 zostanie doreczona dn. 2012-12-24.

W przypadku nieudanej proby doreczenia przesylka bedzie do odbioru w UP ..."

 

jeżeli doręczyciel we wskazanym dniu nie może przekazać przesyłki zostanie przesłana kolejna informacja:

 

Powtórne "awizo":

"Przesylka nr 00159007738001383461 oczekuje na odbior w ... (nazwa UP)

Ulica ... (nazwa ulicy),

odbior 8 dn. od dn. wyslania SMS."

 

Oczywiście istnieje możliwość monitorowania przebiegu dostawy.

W potwierdzeniu wysłanym przez system naszego sklepu zawarte są dane o nr. przesyłki i stronie www , gdzie można ją monitorować, niezależnie od tego, czy klient jest zarejestrowany w naszym sklepie czy nie, otrzymuję taką informację na adres email podany w zamówieniu.

 

W przypadku doręczeń realizowanych przez Pocztę Polską najgorszym wyborem jest wskazanie adresu dostawy w miejscu pracy , kiedy zamawiający nie ma kontaktu z listonoszem.

Dlatego że w przypadku nie odebrania paczki od listonosza ,miejscem odebrania przesyłki jest placówka pocztowa obsługująca adres miejsca pracy a nie adres zamieszkania - najczęściej to niedogodna lokalizacja pod kątem logistycznym.

 

Poczta Polska - wady.

Nie odebranie przesyłki od kuriera lub listonosza naraża najczęściej na stanie w kolejkach w urzędzie pocztowym.

 

 

UWAGA: zalecamy posługiwaniem się w urzędach w pierwszej kolejności nr przesyłki a później danymi adresata.

 

 

Paczkomaty -  zalety.

W naszej ocenie to chyba najlepsza i najwygodniejsza usługa dostawy .

Koszt przesyłki jest najbardziej atrakcyjny cenowo.

Paczkomaty to także krótki czas oczekiwania na dostawę.

To bardzo wygodny sposób odbioru przesyłki 24/7 . To klient decyduje w którym momencie odbiera przesyłkę. Paczkomaty są instalowane raczej w miejscach z łatwym dostępem komunikacyjnym.

 

 

Paczkomaty - wady.

Największą wadą to dostępność paczkomatów , sieć się ciągle rozwija , więc mamy nadzieję że będzie także dostępna w mniejszych miejscowościach.

Drugą wadą to ograniczenie wymiarowe przesyłek. Niestety nie możemy wysyłać Paczkomatami ani walizek i toreb podróżnych ani długich parasolek.

 

 

Zarówno w przypadku wysyłki kurierskiej, paczkomatowej  jak i pocztowej podane  koszty nie zmieniają się od ilości ani wagi przesyłki, koszty przesyłki zależą tylko od wybranej formy dostawy i płatności.

 

Każdy produkt  jest pakowany  w sposób zabezpieczający go przed uszkodzeniem w pudełko kartonowe  lub kopertę bąbelkową.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl